kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2011 » III Pompejański Dzień Skupienia - Pogórze 27.08.2011 r.

 

W dniu 27 sierpnia 2011 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Pogórzu już po raz trzeci czciciele Matki Bożej Pompejańskiej - Królowej Różańca Świętego spotkali się na swoim Dniu Skupienia. W spotkaniu uczestniczyło ok. 300 osób z około 40 parafii diecezji bielsko-żywieckiej i archidiecezji katowickiej. Mszy Świętej z udziałem 7 kapłanów przewodniczył ks. prałat Władysław Zązel - Diecezjalny Duszpasterz ds. Trzeźwości, proboszcz parafii Imienia Maryi w Kamesznicy, który wygłosił również homilię.

Jedną z intecji sprawowanej Mszy Świętej było dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa ks. kanonika Alojzego Oleksika - proboszcza z parafii św. Jerzego w Jasienicy.

W czasie dnia skupienia jego uczestnicy oprócz udziału w Echarystii odmówi 3 części Różańca Świętego w intencjach:

  • kapłanów i czcicieli Królowańca Świętego z Pompejów, opiekunów duchowych i członków ADŚ w kraju i za granicą, za umierających, zmarłych kapłanów i członków ADŚ, a szczególnie za śp. ks. Stanisława Gawlasa - proboszcza z Pogórza w 10-tą rocznicę Jego śmierci,
  • ojczyzny, o rozwój ADŚ w kraju i za granicą oraz za zmarłą zelatorkę Wiktorię Laszczak ze Szczyrku,
  • rychłej kanonizacji bł. Bartolo Longo i bł. Jana Pawła II, zmarłych z rodzin uczestników i zmarłych kapłanów, zmarłych członków ADŚ i czcicieli MB Różańcowej.

Ponadto odmówiono Anioł Pański i Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Uczestnicy wysłuchali dwóch konferencji na temat:

  • Imieniem Maryi zwyciężysz - wygłoszoną przez ks. prałata Władysława Zązla,
  • Bartlo Longo w służbie Maryi - wygłoszoną przez ks. Romana Siatkę z centrli ADŚ w Górce Klasztornej.                                  Przy wspólnym stole, w czasie spożywania posiłku, uczestnicy dzielili się  świadectwami i wymieniali doświadczenia w zakresie prowadzonej w ramach "ruchu pompejańskiego" działalności ewangelizacyjnej.

Dzień Skupienia zakończyło uczczenie przez uczestników relikwii bł. Bartolo Longo po czym nastąpiło uroczyste zasłonięcie obrazu Matki Bożej Królowej Polski.

 K.Chrapek