kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2011 » Gazeta Zaolziańska o relikwiach bł. Bartolo Longo

 

Pod Kaplicówkę trafiły cenne relikwie błogosławionego Bartolo Longo. Szkatułkę z fragmentem kości przywiózł 2 lipca do Skoczowa dyrektor Zgromadzenia Braci Szkolnych w Rzymie, o. Ciro Vitello, który wraz z siostrami boromeuszkami z Rzymu na prośbę skoczowskiej parafii i działającego przy niej Apostolstwa Dobrej Śmierci po-zyskał dla Skoczowa relikwie.

Postać bł. Bartolo Longo związana jest 2 rozpowszechnianiem odmawiania Nowenny Pompejańskiej. Nowenna ta krzewiona jest także przez działaczy Apostolstwa Dobrej Śmierci już od kilku lat na Kaplicówce, gdzie wierni modlą się omawiając różaniec przed kopią cudownego obrazu z Pompejów.

Na razie nie wiadomo, gdzie relikwie zostaną umieszczone na stałe. - Nie podjąłem jeszcze decyzji. Zaletą umieszczenia ich w kościele parafialnym byłoby, że jest codziennie otwarty. Drugą możliwością byłoby ulokowanie relikwii w kaplicy św. Jana Sarkandra, która jest miejscem kultu Matki Bożej Pompejańskiej, jednak na co dzień nie jest otwarta. Może też będą przechowywane w kościele parafialnym i zabierane stamtąd tylko na nabożeństwa pompejańskie na Kaplicówce - mówi proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, ks. prałat Alojzy Zuber.                                                 INDI

Gazeta Zaolziańska - lipiec 2011 r.