kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2011 » Majowe spotkanie z Maryją, św. Janem Sarkandrem i bł. Janem Pawłem II na Kaplicówce - 2.05.2011 r.

 

Majowe spotkanie z Maryją, św. Janem Sarkandrem i bł. Janem Pawłem II na Kaplicówce

2 maja 2011 roku, to szczególny dzień dla wspólnoty modlitewnej, która co miesiąc gromadzi się na różańcu pompejańskim.
Miesiąc temu ten dzień był poświęcony pamięci odejścia Jana Pawła do wieczności. Tym razem skojarzenie było już inne, bo ten drugi dzień miesiąca, to dzień przyjścia do nas Jana Pawła II – błogosławionego. To wielkie dziękczynienie za Jego obecność na tym miejscu, i za to, że kochał Maryję, że pokazał nam tę miłość i wskazał przede wszystkim na wartość modlitwy różańcowej. W sercach czuło się ogromną radość, że nasze serca na wzór Jego serca, zawierzają się Maryi. U stóp Jezusa Eucharystycznego, przed Jego Świętym Obliczem, rozpoczęliśmy rozważania tajemnic różańcowych. Nasze sprawy, nasze problemy i prośby oddawaliśmy w kolejnych tajemnicach Bogu przez Maryję. To niezwykły wieczór i niezwykła modlitwa bo zapatrzeni w Jezusa coraz ufniej i z coraz większą nadzieją patrzyliśmy na swojego Orędownika Jana Pawła II – błogosławionego. Ożywieni Jego obecnością po uroczystościach beatyfikacyjnych, oddawaliśmy nasze serca Maryi prosząc o dar modlitwy dla nas i dla naszych rodzin, by tak jak ON, upraszać potrzebne łaski tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Wrażliwość ludzkich serc odpowiada na potrzebę modlitwy za ciężko chore osoby, które tak bardzo potrzebują pomocy.
O godz.21,00 rozpoczęliśmy uroczystą Mszę Św., której przewodniczył ks. prof. dr Józef Budniak. W swojej homilii podkreślił jak ważna jest jedność wyznawców Chrystusa. Wskazał na błogosławionego Jana Pawła II, ze w swojej działalności ciągle to podkreślał, że ekumenizm jest podstawą tej jedności, ukazywał to w każdym miejscu. Podczas wizyty w Skoczowie spotkanie rozpoczął z naszymi braćmi ewangelikami w kościele Ewangelicko-Augsburskim, dając nam przykład, że mamy się jednoczyć w wierze. Podkreślił trzy filary: Jedność, Wiara i Miłość, które mogą ocalić świat od wojen i niepokojów. Z ufnością zawierzył to Bogu przez serce Maryi i wstawiennictwo naszego Ukochanego beatyfikowanego JP II.
Umocnieni słowem Bożym , otwarliśmy nasze serca na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym , by wielbić Go i dziękować za cud Jego obecności wśród nas, dziękować za dar modlitwy i za dar Jego beatyfikacji Jana Pawła II.
Błogosławiony Janie Pawle Wielki wstawiaj się za naszą wspólnotą u Boga byśmy wytrwali na naszej drodze do Chrystusa.
 
wdzięczny pielgrzym uczestnik uroczystości
beatyfikacyjnych w Rzymie