kamera on-line
Święta Noc Modlitwy » ŚWIĘTA NOC MODLITWY na Kaplicówce - 7/8 maja 2011 r.
ŚWIĘTA NOC MODLITWY w SKOCZOWIE NA KAPLICÓWCE
w dniach 7 na 8 maja 2011 r.
W Sanktuarium Królowej Różańca w Pompejach pod koniec XIX zapoczątkowana została święta noc modlitwy, która porzedza wielką uroczystość różańcową 8 maja i pierwszą niedzielę października. Przez całą noc odprawiane są modlitwy, śpiewane hymny i pieśni. Niezliczone tłumy wypełniają świątynie. Mają tylko jedno pragnienie: pomodlić się przed obliczem Matki Bożej w wybranym przez Nią miejscu cudownych łask. W te dwie noce mają miejsce nie tylko nadzwyczajne uzdrowienia ciała, ale przede wszystkim uzdrowienie duszy. Owocem wspólnych modlitw jest nawrócenie serc, największy cud ze wszystkich. O faktach tych można dowiedzieć się z książki p.t. „Cuda i łaski” autorstwa samego Bartolo Longo, którego papież Jan Paweł II wyniósł w 1980 roku do godności błogosławionego.
Wzorem tych wydarzeń w Pompejach i szczęśliwi, że Matka Boża Pompejańska upodobała sobie miejsce w Kaplicy Św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie, w dniu 7 maja br. na czuwaniu nocnym, przed Najświętszym Sakramentem, które rozpoczęło się o godz. 19.00 spotkało się liczne grono czcicieli MB Pompejańskiej. Poszczególne godziny czuwania – nocnej adoracji – prowadziły grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci z różnych prafii. W ciągu 17 godzin odmówiono wiele różnych modlitw, 3 całe różańce (cz.radosne,światła, bolesne, chwalebne), śpiewano pieśni, dzielono się świadectwami,była też adoracja w ciszy. O północy zgromadziło się wielu czcicieli Maryi Różańcowej. Ks. Marek Kulig z parafii śś.Ap.Piotra i Pawła w Skoczowie odprawił uroczystą Mszę Świętą w intencji kapłanów, sióstr zakonnych, uczestników Nabożeństw Pompejańskich, rodzin i zmarłych z rodzin oraz za wszystkich modlących się Nowenną Pompejańską w kraju i na świecie. Homilię ks. Marka w całości można przeczytać w rozdziale "homilie" (kliknij tutaj).
Święta Noc Modlitwy na Kaplicówce zakończyła się w niedzielne południe o godz. 12.00,. Animator Nowenny Tadeusz Kopeć odczytał obszerną "Suplikę" bł. Bartolo Longo - Modlitwę Błagalną do Królowej Różańca Świętego, której fragment końcowy brzmiał: Prosimy Cię teraz, o Królowo, o ostatnią łaskę, której nam nie możesz odmówić w tym tak uroczystym dniu (tylko 8 maja i w pierwszą niedzielę października). O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku, który nas wiążesz z Bogiem w związku miłości, który jednoczysz nas z aniołami. Wieżo zbawienia przeciwko napaściom piekła! Najpewniejszy porcie dla rozbitków, nie opuścimy Cię już nigdy.
Ty będziesz nam umocnieniem w godzinie konania. Tobie poślemy ostatni pocałunek życia, które będzie gasnąć.
Ostatnim słowem naszych warg będzie Twoje słodkie imię, o Królowo Różańca Swiętego z Pompejów, o Matko nasza droga, o Ucieczko grzeszników, o Pani pocieszycielko strapionych.
Bądź wszędzie błogoslawiona dzisiaj i na zawsze na ziemi i w niebie.Amen.
Modlitwą: Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia... zakończono Suplikę. Mszę świętą dziękczynną za łaskę Nabożeństw Pompejańskich, za Swiętą Noc Modlitwy na Kaplicówce i w intencjach jak o północy odprawił ks. dyr. Damian Suszka z Brennej.
Tak, to wielka łaska, że modliśmy czuwać z Jezusem i Maryją w towarzystwie Wielkich Swiętych Jana Sarkandra i bł.Jana Pawła II w Kaplicy św.Jana Sarkandra w Skoczowie.
Przez te 17 godzin czuwania, tak wiele przewinęło się, z modlitwą na ustach, gorliwych czcicieli Królowej Niebiańskich Róż z Pompejów, nie tylko z naszej diecezji, by odpowiedzieć Maryi na zaproszenie i powiedzieć:
„Matko patrz, Twoje dzieci są zawsze gotowe oddawać Ci cześć i chwałę!” Matko Najświętsza modliliśmy się z Tobą w tak wielu intencjach: m.in.Kościoła, pokoju na świecie, odnowienia chrześcijaństwa w Europie, Ojczyzny, rodzin, niewierzących, ludzi dotkniętych nałogami, obecnych w kaplicy, grzeszników, dzieci nienarodzonych, umierających i dusz w czyśćcu cierpiących.
Połączyliśmy się łańcuchem serc ze wszystkimi, którzy modlą się nowenną pompejańską w naszej Ojczyźnie i na świecie. Nasze oczy zwróciliśmy ku obrazowi cudownej Dziewicy, ufając, iż Jej matczyne serce nie dopuści do tego, żebyśmy, jako Jej dzieci zostali zgubieni.
Wierzymy, że Maryja w tym szczególnym czasie zlała na nas upragnione łaski.
Apostolstwo Dobrej Śmierci diec.bielsko-żywieckiej
Różańcowy Ruch Pompejański
Lidia Wajdzik