kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » „Przychodzisz mimo drzwi zamkniętych” – Boże Wielki Wszechmocny! - 141 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.04.2020

 

Przychodzisz mimo drzwi zamkniętych” – Boże Wielki Wszechmocny!

              Wspólnota Pompejańska, mimo pandemii, która „pozamykała” również kościoły, w cudowny sposób mogła Ciebie Boże uwielbiać 2 kwietnia 2020 w Kaplicy Szkoły Ewangelizacyjnej Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej. Pragnie wyrazić wdzięczność i podziękować ks. dr Przemysławowi Sawie, że przewodniczył Nabożeństwu Pompejańskiemu on-line, do którego włączali się czciciele Matki Bożej Różańcowej z Pompejów nie tylko z naszej diecezji. W tej rzeczywistości kontynuowano comiesięczne spotkania Pompejańskie. Było to już 141 Nabożeństwo. Dla przypomnienia… 2 sierpnia 2008roku na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie w kaplicy Świętego Jana Sarkandra odprawiono pierwsze z cyklu 54 Nabożeństw Pompejańskich (54 miesiące – symbolizujące cykl 54 dni Nowenny Pompejańskiej).

              Odmawiając 3 części Różańca Świętego za pomocą mediów wspólnie z Maryja wołaliśmy do Boga: Boże!... Miej litość dla nas grzeszników, ulituj się nad nami i całym światem; zahamuj rozwój pandemii koronawirusa, obdarz pokojem chorych i zarażonych aby doświadczyli Twojej uzdrawiającej miłości, daj moc i siłę wszystkim ludziom w służbie ratowania życia, ratowania gospodarki… my grzeszni Ciebie Boże prosimy. Boże!...ucz nas myślenia na Twój sposób, aby wyzbyć się tego myślenia „dobrze” po ludzku, aby wyzbyć się diabelskiej logiki i mentalności świata.

              Nabożeństwo Pompejańskie, kończyła o 21.00 Msza święta, której przewodniczył ks. Przemysław i wygłosił piękna homilię w której ukazał trzy przestrzenie Bożej miłości: Imię, Przymierze, Źródło. Bóg każdego zna po imieniu; u Boga każdy ma swoją tożsamość, a Bóg jest z nami w przymierzu, któremu jest wierny i bezgranicznie nas kocha. Ukazuje nam źródła słowa Bożego, które dają moc i dzięki nim stajemy się ludźmi Jezusa, ludźmi Nadziei i pustego grobu… To wielkie zadanie i wielkie wyróżnienie… Dziękujemy Ci Boże, dziękujemy Tobie Maryjo! za Twoją obecność, że gromadzisz nas na modlitwie, dziękujemy za ks. Przemysława i za organizatorów.

              Bądź uwielbiony Boże za cud spotkania z Jezusem i Maryją w tej maleńkiej kaplicy, podobnej do skromnego kościółka Benedyktyńskiego u stóp Asyżu Porcjunkuli.

                                                                                                                 wierny pielgrzym

HomilIa ks. Przemysława Sawy