kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Rok 2019 » Błogosławiony owoc Krzyża i …”Oto Matka Twoja.” - 135 Nabożeństwo Pompejańskie - 2.10.2019

 

Błogosławiony owoc Krzyża i …”Oto Matka Twoja.”

Maryja nasza Matka i Królowa gromadzi nas dzisiaj na 135 spotkaniu Rodziny Pompejańskiej w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie. Jak co miesiąc 18,30 rozpoczęliśmy modlitwą różańcową, która wprowadziła nas w głębsze doświadczenie obecności Jezusa w każdej tajemnicy. Maryja przez swoje macierzyństwo cały czas ukazuje nam Jezusa. Ufam, że jest z nami w każdej tajemnicy i będzie aż do skończenia świata. To cudowne doświadczenie obecności Boga i Maryi, których często zapraszamy do naszych rodzin, do wszystkich życiowych zmagań.

Po modlitwie różańcowej o 20.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. Jacek Pędziwiatr. Słowo Boże ubogaciło nas swoja treścią. Szczególnym darem w tym słowie są Aniołowie. W homilii ks. Jacek ukazał nam wszechmoc i hojność Boga, który wyraźnie wskazuje na cud stworzenia człowieka jako kogoś wyjątkowego. Niewyobrażalną miłością obdarzył Bóg mężczyznę, uczynioną z jego boku kobietę jako pomoc. W zamyśle Boga, kontynuował kapłan, była Maryja, która stanęła obok krzyża Pana Jezusa, stanęła równocześnie obok człowieka i jest na wyciągnięcie ręki kontynuował kapłan. Bóg w swej wszechmocy i boskiej czułej miłości dał nam wszystko co miał najdroższe, swojego Syna i swoją Matkę, a wszystko z miłości, którą pragnie nas karmić uświadamiał nas kapłan. Mamy w Maryi pomoc i obronę. Czy korzystam z Jej pomocy, czy uświadamiam sobie dobroć Boga, czy ufam w Jego Moc, czy potrafię do końca uwierzyć i zawierzyć? Oto pytanie, które trzeba sobie codziennie stawiać, zwłaszcza wtedy, kiedy podejmujemy ważne decyzje w życiu i borykamy się z wieloma problemami. Nie jesteś sam, masz mamę, która poprowadzi cię właściwa drogą, drogą ku zbawieniu. Niech Bóg będzie uwielbiony za ten Skarb, jakim jest dla nas Jezus i Maryja. Bądź uwielbiony Boże za dar Eucharystii i te cudowne i niezwykłe spotkania z Maryją każdego drugiego dnia miesiąca.

Maryjo! Królowo Różańca Świętego bądź z nami w każdy czas i nie opuszczaj nas.

Błogosław organizatorom i Kapłanom, którzy prowadzą nas do Boga.

2.10.2019