kamera on-line

Kronika, reportaże, artykuły z fotografiami » Darem dla Diecezji…- 119 Nabożeństwo Pompejańskie - 3.06.2018

 

Darem dla Diecezji…

            Pompejańska Wspólnota Różańcowa, która już od 10 lat gromadzi się wokół Maryi każdego drugiego dnia miesiąca, swój Jubileusz świętowała w niezwykłych okolicznościach. Wyjątkowo nie był to drugi dzień miesiąca, ale trzeci dzień z tytułu diecezjalnej pielgrzymki ku czci św. Jana Sarkandra, Świętego ze Skoczowa.

            Przed Mszą świętą wszyscy odmówili różaniec w ramach Nowenny Pompejańskiej łącząc swoje intencje z Królową Różańca Świętego. Jak co miesiąc tak i w czasie Mszy odpustowej została odprawiona intencja Mszy św. za kapłanów oraz w intencjach zapisanych w księdze próśb do MBR z Pompejów. Parafianie oraz liczni pielgrzymi ożywili w sercach kult św. Jana Sarkandra i pamięć o św. Janie Pawle II, który dokonał aktu kanonizacji świętego Jana 22.05.1995 roku. Obaj święci byli wielkimi czcicielami Matki Najświętszej.

            Maryja swoją 10 letnią obecność w wizerunku Pompejańskiej Pani i Królowej świętowała z biskupem Tadeuszem Rakoczym, który świętował 55 lat kapłaństwa i 80 te urodziny. Podczas Jego podziękowań za ten piękny Jubileusz , wyraził szczere podziękowanie za obecność Maryi na pięknym Wzgórzu – Kaplicówce w Jej Pompejańskim wizerunku i Nieustającej Nowennie, którą podejmują Jej czciciele. Podziękował organizatorom za pomysł, prace, trud i poświęcenie na rzecz rozwoju tego wielkiego dzieła Bożego, jakim jest Nowenna Pompejańska. Na koniec jeszcze raz podkreślił, dziękując za to dzieło, że jest to wielki Dar dla Diecezji, ale i dla Polski i innych mieszkańców Europy. Za dar tych niezwykłych Jubileuszy… Chwała Panu!

Skoczów, 3.06.2018