kamera on-line

Opieka duszpasterska i prowadzący

 
 


"Życie i śmierć należą do siebie. Życie może być udane tylko wtedy, kiedy zdołamy we właściwy sposób wyjść śmierci naprzeciw"

(J. Ratzinger)


 

Każdy kapłan, gdy stanie na sądzie przed Panem, zostanie spytany: „Gdzie są twoje dzieci?”.

Powołaniem kapłana jest przede wszystkim rodzenie dusz w Chrystusie.

Sługa Boży ABP Fulton J. Sheen

 

 

 

  ... Wielką moc posiada modlitwa sprawiedliwego.

(list św. Jakuba 5,16b)
 
Kontakt:
33 853 32 48

 

 

Ku wytrwałości!

Modlitwa różańcowa jest odpowiedzią na wezwanie Chrystusa: Módlcie się, a nigdy nie ustawajcie. Myślę, że ta modlitwa różańcowa zwana Nowenną Pompejańską , choć wymaga wytrwałości, ma szansę rozwoju. To widać choćby po tym, że kilka lat temu podjęto ją tu, na Śląsku Cieszyńskim, wąskie grono osób, a dziś staje się szeroko znana. Dodatkowym znakiem jest ten niezwykły dar obrazu MB Pompejańskiej, ofiarowanego przez biskupa Tadeusza Rakoczego i znajdującego się dziś w kaplicy św.Jana Sarkandra, gdzie modlił się Jan Paweł II, gorący zwolennik modlitwy wytrwałej….
 

Przeszedł do Domu Ojca 21 października 2020 r.

- więcej na kliknij tutaj

 

Schronienie w trudnych momentach!

- Marzę o tym, żeby wszyscy wzięli do ręki różaniec, bo wtedy cały świat stanie się lepszy. Zwłaszcza dziś gdy tak zagrożony jest fundament życia: rodzina. Chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi miało świadomość, że nawet w najtrudniejszym momencie życia jest ratunek, jest rozwiązanie. Bóg zawsze wysłuchuje nasze prośby, choć czasem odpowiada inaczej, niż my tego oczekujemy…

Kontakt: lidiawajdzik@wp.pl

 

Przesłanie

 - Moją najważniejszą troską jest, by życie tu na ziemi, które jest wstępem do wieczności, było godne, by godna była nasza śmierć.
Codziennie modlę się o godną śmierć nie tylko dla siebie i moich najbliższych, ale dla wszystkich ludzi żyjących na tej ziemi.